O Hotelu Emerich

Historie

Unikátní lahůdkou mezi rekreačními zařízeními tehdejší doby zajisté byl náš hotel Emerich - tehdy pod názvem ČKD Naftové motory Hradec Králové. Objekt postavený v letech 1969 - 1971 podle projektu architektů Ivana Rullera a Pavla Šrubaře z Architektonické služby Praha je dodnes zachován ve své původní podobě - a to včetně některých interierových prvků. Hotel o obdélníkovém půdorysu osazený do svahu je opatřen sedlovou střechou asymetrického tvaru, kolem druhého podlaží obíhá lodžie nesená betonovými nosníky, spodní dvě patra jsou opatřena kamenným obkladem, dominantím prvkem je v severním průčelí arkýř důmyslně vetknutý pod lodžii se zřejmým odkazem na "letní verandy" objektů vzniklých na přelomu 19. a 20. století. Jedná se o skutečně o ojedinělý přiklad syntézy moderní architektury a odkazu tradičních prvků krkonošské architektury. Obdivuhodné je zachování exteriérové a interiérové autenticity, která je v rámci Krkonoš zcela ojedinělá a svědčí o příkladném přístupu vlastníků k tomuto objektu.

 

Současnost

Současný majitel pan Rolník věnoval velké úsilí a finanční prostředky na rekonstrukci hotelu. Hotel přebíral pan majitel od ČKD v roce 2001 v tragickém stavu, který se jen stěží slučoval s poskytováním kvalitních ubytovacích služeb.

Pan majitel se však tohoto subjektu ujal velmi srdnatě. Hotel se pro majitele stal koníčkem, zálibou, které věnoval veškerého svého úsilí, ale také vysoké investice, které pramenily i z majitelového prvního podníkání výroby vaflí, kornoutů a čokolády.

Musíme zmínit stejné nasazení paní ředitelky Jarkovské, která stála po boku pana Rolníka po celou dobu a podílela se plně na obnově hotelu.

Co říkáte...? Když máte rádi sladké, máte rádi přírodu a rádi provozujete hotel. Jak jsme již napsali, muselo to stát spousty usílí, zodpovědnosti, starostí, stresu a obětování, ale výsledek je ohromný. Kolik lidí mělo práci, kolik dodavatelů získalo zakázek, kolik zákazníků si pochutnalo na čokoládě, kornoutech a kolik hostů bylo spokojeno v hotelu. A to díky jednomu člověku, panu Rolníkovi.

Je nám tedy potěšením, že pan majitel dal důvěru nám, naší společnosti, která nově vznikla a pevně věří, že bude pokračovat s provozem hotelu a jeho postupné rekonstrukci, které povedou ke mnoha spokojeným hostům, ke spokojeným zaměstnancům, kteří budou mít práci, která je baví, k našim dodavatelům, kteří budou mít od nás spousty zakázek.

A k tomu, že nás pan majitel Rolník za dva roky navštíví a bude spokojen s jeho rozhodnutím nám svěřit jeho majetek.

 

Budoucnost

S hotelem máme velké plány. Hotel je svojí lokací a dispozicemi unikátním hotelem v Peci pod Sněžkou. Dovolíme si tvrdit, že se tento hotel stane v příštích letech v Peci pod Sněžkou číslem 1. Uděláme pro to vše.

Věříme tedy, že u nás budete spokojení!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.